DRODZY RODZICE

Realizujemy programy edukacji przedszkolnej :

"Nasze przedszkole" wydawnictwa MAC EDUKACJA

Koncepcja pracy przedszkola na bieżący rok szkolny brzmi:

"NASZA MAŁA OJCZYZNA - POZNANIE PRZEZ DZIECI

REGIONU, KTÓRY ZAMIESZKUJĄ,

TRADYCJI I WARTOŚCI NAJBLIŻSZEGO ŚRODOWISKA."

Zapisy do przedszkola odbywają się w okresie 1 - 31 marca.

W tym czasie należy dostarczyć do przedszkola wypełniona kartę zgłoszenia dziecka (dostępna w dziale Do pobrania).

Zajęcia dodatkowe

Posiadamy bardzo bogatą ofertę zajęć dodatkowych. Wszystkie zajęcia dodatkowe w naszym przedszkolu są wliczone w czesne.

Zajęcia dodatkowe prowadzone są przez doświadczonych i wykształconych instruktorów, lektorów i specjalistów w poszczególnych dziedzinach. Podczas zajęć zapewniony jest wszechstronny rozwój dziecka, odkrywanie jego talentów i zainteresowań.

W naszym przedszkolu odbywają się:

• zajęcia z języka angielskiego (poniedziałek);
  • religia (poniedziałek);
  • zajęcia logopedyczne (środa i czwartek);
  • zajęcia z psychologiem (środa).

Ramowy rozkład dnia

• 7.00 – 8.30 – Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci.
  • 8.30 – 8.45 – Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe. Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.
  • 8.45 – 9.00 – Zabawa ruchowa. Przygotowanie do śniadania.
  • 9.00 – 9.30 – Śniadanie. Czynności higieniczne.
  • 9.30 – 11.00 – Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą. Zajęcia dla dzieci starszych.
  • 11.00 – 11.45 – Spacery, zabawy dowolne na świeżym powietrzu lub w Sali. Zabawy ruchowo – zdrowotne.
  • 11.45 – 12.00 – Przygotowanie do obiadu.
  • 12.00 – 12.30 – Obiad. Czynności higieniczne.
  • 12.30 – 14.30 – Zabawy relaksacyjne. Słuchanie bajek czytanych przez nauczyciela lub z płyt CD. Zabawy integrujące grupę. Przygotowanie do podwieczorku.
  • 14.30 – 14.45 – Podwieczorek. Czynności higieniczne.
  • 14.45 – 16.00 – Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dla dzieci. Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci w Sali lub na placu przedszkolnym. Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości i potrzeb.
Copyright © 2013. Przedszkole Publiczne w Starej Wsi Rights Reserved.